Szanowni Państwo- mieszkańcy gminy, drodzy goście !


        Pozdrawiam serdecznie i bardzo gorąco mieszkańców naszej gminy oraz wszystkich gości przebywających u nas (nie chłodniej niż na dworze). Ostatnie tygodnie wykazały ,że mieszkańcy gminy są zdyscyplinowani , potrafią zachować się w każdej sytuacji , mam na myśli ostatnie upały gdzie zagrożenie pożarowe jest bardzo wysokie, a jak do tej pory (odpukać) nic poważniejszego się nie wydarzyło, dlatego dziękuję serdecznie za roztropność i apeluję o dalszą rozwagę w naszych zachowaniach , musimy pamiętać, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze dobra osobiste czy wspólne- jednakowo ważne. A jednak się wydarzyło , bo w chwili obecnej pisząc te słowa otrzymałem wiadomość, że pali się zboże w Zelgniewie co jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu , że musimy być czujni i wzajemnie się pilnować a także jeden drugiemu pomagać i jeden drugiego pouczać jak zachowywać się w sytuacji tak wielkiej suszy, ponieważ bardzo łatwo może dojść do tragedii. Uważajmy na wszelkie zagrożenia. Wielkim zagrożeniem również mogą być nasilone prace żniwne , które już się rozpoczęły , nie chodzi tutaj tylko o ogień ale również wypadki przy pracy w różnego rodzaju sytuacjach.

Statystyka jest przerażająca - co roku w trakcie natężonych prac polowych wzrasta kilkakrotnie wypadkowość i to tragiczna w skutkach , ponieważ dochodzi często do wypadków śmiertelnych lub trwałego inwalidztwa. Wykonując wszelkie prace polowe na (kombajnie ,orki, transport) zawsze trzeba być pewnym, że nie ma żadnego zagrożenia.. Bardzo często wypadkowi ulegają dzieci które zdarza się, że są zapomniane, że w ogóle są, a na nich nasza uwaga powinna być najbardziej skierowana . Ruszając jakąkolwiek maszyną trzeba być pewnym ,że nikogo się nie rozjedzie i nie stwarza się zagrożenia.

Proszę nie przyjmować moich wywodów jako pouczenie , jestem pewien , że wszyscy Państwo o tym wiecie, ale nazimne trzeba dmuchać bo zależy wszystkim i mnie również aby wszystkim naszym mieszkańcom żyło się dobrze i byli szczęśliwi.

Szanowni Państwo !

W bieżącym roku nie przewidujemy większych inwestycji na terenie naszej gminy jak już nie raz wypowiadałem się w tym temacie przygotowujemy projekty inwestycyjne , które pozwolą sięgnąć po środki unijne, a te mają być udostępnione w przyszłym roku. W budżecie gminy przyjęliśmy jednak kilka inwestycji do zrealizowania, które w chwili obecnej są realizowane lub będą realizowane. Mogę zapewnić, że wszystkie zadania przewidziane do realizacji w tym roku zostaną wykonane.

Do najważniejszych zadań realizowanych w bieżącym roku należą:

-budowa chodnika na ul. Kościelnej w Morzewie -zrealizowano.

-budowa chodnika na ul. Cmentarnej w Dziembowie – w realizacji

-budowa kanalizacji sanitarnej w Brodnej (dokończenie)- rozstrzygnięto przetarg.

-przebudowa pomieszczeń Szkoły Podstawowej w Śmiłowie na potrzeby przedszkola-w realizacji

-budowa ulicy przy byłej poczcie w Zelgniewie i ulicy w Jeziorkach- przygotowywane do realizacji

- parkingi przy Osiedlu XXX lecia PRL w Kaczorach i drogi wewnętrzne przy „starych blokach” na Osiedlu Słonecznym w Śmiłowie- w najbliższym czasie zostaną zrealizowane.

-budowa chodników przy drogach powiatowych (ul. Kaczorska w Śmiłowie, Równopole, Morzewo i Rzadkowo (Kościelna)-inwestycja realizowana wspólnie z powiatem zostanie rozpoczęta w sierpniu .

-budowa dróg gminnych w Dziembówku- czekamy na rozstrzygnięcie wniosku w Urzędzie Marszałkowskim.

Ponadto opracowano dokumentację na modernizację wszystkich dróg  w Dziembowie i Morzewie , oraz na budowę drogi w Krzewinie przez wieś k/”Pałacu” do pana Eugeniusza Rajka. W tym roku zostanie jeszcze opracowana dokumentacja na przebudowę drogi w Prawomyślu i modernizację dróg gminnych w Rzadkowie.


Szanowni Państwo

W związku z tym, że nasi piłkarze zakończyli rozgrywki ligowe w sezonie 2005/6 chce im serdecznie podziękować za godne reprezentowanie naszej gminy oraz pogratulować osiągniętych wyników. To co pokazali swoją postawą piłkarze LZS „Zjednoczeni” Kaczory w rundzie wiosennej napawa optymizmem prze zbliżającymi się rozgrywkami w nowym sezonie. Dziękuję Wam za dobrą pracę i postawę na boisku i poza nim. Nie odbiegają dużo od poziomu kaczorskiego również piłkarze drużyn A klasowych „Noteć” Dziembowo i „Orkan” Śmiłowo oraz ZKS Zelgniewo grając w B klasie i za to wam również serdecznie dziękuję. Chcę podkreslić, że nareszcie jest do bardzo dobra współpraca między tymi klubami, również atmosfera wewnątrz każdego klubu jest prawidłowa. Tak trzymać Panowie.

W ostatnim czasie na terenie naszej gminy odbyło się wiele imprez kulturalno-rozrywkowo-sportowych, takie jak m.in. sejmik teatrów wiejskich , zawody strażackie , jubileusz 80-lecia działalności OSP Zelgniewo, zawody wędkarskie, rozgrywki piłki nożnej drużyn niezrzeszonych , gala jezdziecka i wiele innych. Chcę wszystkim organizatorom , którzy angażowali się w organizację tych imprez serdecznie podziękować za trzymanie wysokiego poziomu kulturalnego na wszystkich imprezach . Dziękuję Wam za to, że chce Wam się działać organizując rozrywkę dla innych.

Życze , aby wszystkie imprezy, które odbędą się w najbliższym czasie były równie udane.
Z serdecznymi pozdrowieniami

Brunon Wolski
(wójt gminy)