Szanowni Państwo – mieszkańcy gminy Kaczory


Dobiegają końca najważniejsze inwestycje ostatnich lat, które realizujemy w cyklu dwu lub trzyletnim. Pierwszą z takich inwestycji jest Wiejski Dom Kultury w Jeziorkach wraz z placem rekreacyjnym i boiskami. Prace są już właściwie zakończone. W tej chwili trwają odbiory, a oficjalne otwarcie nastąpi 7 września - tak ustaliliśmy wspólnie z sołtysem wsi, Januszem Michaelisem. Uważam, że powstał wspaniały obiekt, z którego będą cieszyli się mieszkańcy Jeziorek, także inni mieszkańcy gminy, bo przecież będzie on dostępny dla wszystkich. Wszystkich chętnych do zwiedzania nowej sali zapraszamy wspólnie z sołtysem wsi w dniu otwarcia tj. 7 września od godz. 12.00.

Zakończono już właściwie budowę pływalni w Kaczorach. Budowla, która będzie dumą mieszkańców całej gminy. Obiekt będzie dumą mieszkańców całej gminy. Powstał by służyć nam wszystkim, jak również gościom spoza gminy. Każdy chętny do skorzystania z dóbr tego obiektu znajdzie coś dla siebie. Chciałbym, aby w przyszłości nowa pływalnia była obiektem kojarzonym z wypoczynkiem, relaksem, przyjemnością i zdrowiem. Uroczyste otwarcie obiektu przewidujemy pod koniec września lub na początku października. Będzie to dar dla mieszkańców naszej gminy z okazji „500 – lecia Kaczor i okolic”.
Relaks” – tak będzie nazywać się nasza pływalnia. Nazwa została wybrana przez komisję z wielu propozycji zgłoszonych przez uczniów naszych szkół, w których ogłoszono konkurs w czerwcu tego roku. Uczniowie, którzy wymyślili nazwę „Relaks”, będą nagrodzeni, również wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymają satysfakcjonujące podziękowania.
Chcę wyrazić swoje wielkie zadowolenie, że udało nam się tę inwestycję zrealizować i już teraz dziękuję wszystkim, którzy z entuzjazmem nas wspierali (mnie, większość rady i mieszkańców całej gminy, przekonanych do inwestycji). Jestem pewny, że pobudowanie pływalni przyczyni się do tego, że wszyscy mieszkańcy naszej gminy będą jeszcze bardziej dumni, że mieszkamy w tak pięknej gminie jaką jest gmina Kaczory.
Z serdecznym pozdrowieniem
Brunon Wolski
(wójt gminy Kaczory)