Szanowni Państwo – mieszkańcy gminy Kaczory


1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2011/2012. Nowy rok szkolny we wszystkich szkołach rozpoczął się w radosnych nastrojach. Ponieważ jak wiemy wszystkie dzieci szkół podstawowych, młodzież gimnazjum i szkół średnich wrócili cali i zdrowi w mury swoich szkół, ku uciesze nas wszystkich dorosłych. Życzę Wam wszystkim drogie dzieci i młodzieży przyjemnego pobytu w szkole. Życzę aby nauka Wam łatwo przychodziła i abyście na każdym kroku czuli przyjazne oddane wam twarze nauczycieli, pracowników oświaty i kolegów. Nauczycielom, pracownikom oświaty, wszystkim zatrudnionym w naszych placówkach oświatowych życzę przyjemnej pracy w nowym roku szkolnym, wyrozumiałości wśród swoich wychowanków i przyjemnej atmosfery we wszystkich relacjach.

Natomiast w niedzielę 4 września uroczyście obchodziliśmy święto naszych rolników – dożynki gminne. Dożynki to przede wszystkim święto rolników, ale także przypomina nam, że każdy z nas korzysta z efektów rolniczego wysiłku. To także okazja dla nas wszystkich do wyróżnienia, podziękowania tym, czyli naszym rolnikom, którzy niestrudzenie uprawiają ziemię, którzy pracują we wszystkich gałęziach rolnictwa. Symbolika obrzędu dożynkowego dostarczyła nam wszystkim zgromadzonym wiele chwil wzruszenia oraz wspomnień, bo przecież prawie każdy z nas ma lub miał cos wspólnego z rolnictwem. Drodzy rolnicy z okazji Waszego święta życzę Wam oraz Waszym rodzinom w imieniu własnym i wszystkich mieszkańców gminy wiele zdrowia, pomyślności w życiu codziennym oraz osiągania jak najlepszych efektów w swojej trudnej ale bardzo zaszczytnej działalności. Życzę Wam wiele wytrwałości, zadowolenia z pracy oraz ze wspólnego zamieszkiwania. Wszystkiego, wszystkiego najlepszego.

Szanowni Państwo-

W ostatnich dniach zapadła decyzja o budowie gminnej pływalni krytej w Kaczorach. Pływalnia, o której mówiliśmy od kilku lat i do jej realizacji przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Wykonawcą tego zadania, na które składa się dokumentacja i budowa, będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. z Gliwic. Zakończenie budowy „pływalni” przewidziano na 30 czerwca 2013r. a koszt przedsięwzięcia wyniesie 8 236 941 zł.

Będzie to jedno z większych zadań inwestycyjnych realizowanych na terenie naszej gminy w ostatnich latach, dlatego liczę na wsparcie naszych mieszkańców przy realizacji tej inwestycji, tworzenie dobrej atmosfery, tak jak w przeszłości przy realizowaniu wszelkich zadań inwestycyjnych. Chciałbym aby wszyscy mieszkańcy naszej gminy mieli wrażenie – przekonanie, że pływalnie budujemy „my” mieszkańcy naszej gminy dla nas wszystkich, a wówczas sukces mamy zagwarantowany.
Z serdecznymi podziękowaniami
Brunon Wolski
(wójt gminy )