W tym roku minęło 20 lat od powstania samorządów gminnych. Od 1990 r. mam przyjemność być radną Rady Gminy Kaczory. Muszę przyznać, że na przestrzeni tych 20 lat gmina bardzo się zmieniła – zdecydowanie na lepsze. Priorytetowe znaczenie w tej wielkiej przemianie miały zdecydowanie inwestycje, które udało nam się zrealizować. Podejmując decyzję o przeprowadzeniu jakichkolwiek prac z tym związanych, zawsze jako radna miałam na uwadze dobro całej naszej społeczności gminnej. Dokładałam wielkich starań, by w planach inwestycyjnych oprócz miejscowości wiodących, były również ujęte mniejsze wsie takie jak np. Prawomyśl, Byszewie czy Rzadkowo. Myślę, że dzięki właśnie takiemu podejściu dziś udało nam się zmienić wizerunek całej gminy, a nie tylko jej części.
        
Wiele pozytywnych zmian można zauważyć w Prawomyślu – we wsi, w której obecnie mieszkankom. Miejscowość znacznie wypiękniała dzięki zaczętym w minionym roku inwestycjom drogowym. Dziś do centrum wsi prowadzi nowy asfalt i chodnik, który zachęca przejezdnych do odwiedzenia naszej miejscowości. Obecnie jesteśmy na etapie realizacji II etapu tej inwestycji, która ostatecznie będzie zakończona w przyszłym roku. My mieszkańcy możemy również przyczynić się do zmiany oblicza naszej miejscowości, remontując i porządkując własne posesje, do czego serdecznie zachęcam W ostatnim czasie wizerunki zmieniły wiejskie domy kultury w pobliskich miejscowościach (w Rzadkowie i Równopolu). Teraz przyszedł czas na Prawomyśl. Prace zaczniemy w tym roku. W pierwszej kolejności wyremontowane zostaną toalety, a później cała sala. 2011 r. będzie rokiem zmian dla Rzadkowa i Byszewic. Powiat będzie w tych miejscowościach remontował drogę powiatową, biegnącą w kierunku Kaczor. Będę zabiegać o to by, w miejscowościach tych powstały długo wyczekiwane chodniki (w Rzadkowie po obu stronach drogi).
        
Myślę, ze minione 20 lat zostało wykorzystane w naszej gminie bardzo dobrze. Możemy poszczycić się doskonałą infrastrukturą i tym, że gmina Kaczory należy do przodujących w regionie i kraju.
Aleksandra Wienke
/Przewodnicząca
Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska/