Szanowni Państwo – mieszkańcy gminy Kaczory


          Wyrażam swoje uznanie wszystkim mieszkańcom naszej gminy za roztropność i rozwagę podczas tegorocznego gorące lata, mimo tak wielkiego żaru, padającego z nieba nic złego na terenie naszej gminy nie zdarzyło się. Dzieje się tak nie przypadkiem – świadczy to o dużej rozwadze wszystkich mieszkańców naszej gminy, począwszy od dzieci, poprzez młodzież i dorosłych, bo przecież niebezpieczeństwo czyhało na każdym kroku. Wielka to radość dla nas wszystkich, że po czasie wakacyjnym i urlopowym mamy zdrowie i wracamy na swojej miejsca do szkół, na studia, czy do pracy. Korzystając z okazji życzę wszystkim uczącym się jeszcze w szkołach lub na studiach wytrwałości w dążeniu do celu, aby nauka łatwo przychodziła i abyście wszyscy doznawali życzliwości i wyróżnienia od swoich nauczycieli, a nauczycielom życzę samych dobrych uczniów, wytrwałości i okazywanego szacunku przez uczniów i wszystkich, z którymi się spotykacie w swojej pracy. Życzę również wiele satysfakcji z osiąganych wyników.
        
Miesiące wakacyjno-urlopowe sprzyjały organizowaniu wielu imprez plenerowo-rozrywkowych, w których brali udział mieszkańcy naszej gminy oraz przebywający goście. Działo się wiele w poszczególnych miejscowościach, za co serdecznie dziękuję wszystkim, którzy organizowali te imprezy. Dzięki wam nie było nudno w naszych miejscowościach, była to również okazja do wykazania dla organizacji, działających w naszych miejscowościach lub rad sołeckich i sołtysów poszczególnych wsi. W ramach tych imprez odbyły się duże organizowane przez Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury i rady sołeckie miejscowości, mam tu na myśli XV już Turniej Wsi Gminy Kaczory oraz IX Wielką Galę Jeździecką w Dziembówku. Tradycją stało się, że na turniej naszej gminy zjeżdżają niemal wszyscy mieszkańcy naszych miejscowości, podobnie było i w tym roku, gdzie większość mieszkańców naszej gminy oraz ich gości bawiło się razem na stadionie w Kaczorach. Turniej stał się wielkim świętem naszej gminy i służy ważnemu celowi – jakim jest integracja naszej społeczności. Dzięki takim imprezom dzieje się to, że stanowimy jednolitą, zgraną społeczność, otwartą na wszystkich i życzliwych dla każdego. Dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego turnieju, a przede wszystkim sołtysom i radom sołeckim, pracownikom Urzędu Gminy i GOK. Dziękuję wszystkim, którzy reprezentowali swoje miejscowości i brali czynny udział w turnieju, występując w poszczególnych konkurencjach. Uważam, że jesteście wszyscy wygrani bo już samo reprezentowanie swoich miejscowości jest wielkim wyróżnieniem. Gratuluję zwycięzcom poszczególnych konkurencji, a także zdobywcy Pucharu za zwycięstwo drużynowe, czyli sołectwu Morzewo. Życzę wszystkim, aby te dobre humory i atmosfera, jakie towarzyszyły w tym dniu trwały przez cały okres. Biorąc pod uwagę fakt, że 5 września odbędzie się Turniej Gmin i Miast Powiatu Pilskiego wszystkim, którzy będą nas reprezentować, życzę jak najlepszych osiągnięć.
         
Drugą ważną uroczystością organizowaną cyklicznie co roku była Wielka Gala Jeździecka, która tradycyjnie jest organizowana w Dziembówku. Do Dziembówka zjechało wielu jeźdźców, niemal z całej Polski, co przyczyniło się do atrakcyjności tych zawodów. Zawody pod względem organizacyjnym były dopięte na „ostatni guzik” za co należą się szczególne podziękowania dla głównego organizatora, jakim jest pan Jerzy Cerba, właściciel firmy „Profil” w Pile. Pan Jerzy Cerba stał się prawdziwym „fanem” naszej gminy i promuje nas niemal na każdym kroku, za co wyrażam mu wielką wdzięczność i podziękowania. Dziękuję serdecznie państwu Annie i Henrykowi Stokłosom za coroczne sponsorowanie tych zawodów, co sprawia, że możemy je organizować. W ostatnich latach takie wsparcie udziela nam również właściciel salonów samochodowych „Toyota” (najlepszych w Polsce) pan Tadeusz Ukleja z Ujścia za co również dziękuję. W tym roku wsparcie udzieliło nam także Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Pile, za co serdeczne podziękowania kieruję do pana Wiesława Łosia, przewodniczącego tego Zrzeszenia. Oddzielne podziękowania kieruję do mieszkańców Dziembówka, sołtysa tej wsi pana Adama Karkuta, przewodniczącej KGW Bożeny Jaworskiej za pomoc przy organizowaniu tej wspaniałej Gali. Oby tak ładnie i „swojsko” było zawsze.


Szanowni Państwo!

W niedzielę 29 sierpnia odbędą się Gminne Dożynki 2010 w Dziembowie. W imieniu własnym i sołtysa wsi Dziembowo pana Jana Kieruja zapraszam wszystkich naszych mieszkańców do Dziembowa, abyśmy razem z naszymi rolnikami cieszyli się z ich osiągnięć i sukcesów w dniu ich wielkiego święta. Rolnicy nasi mimo, że gospodarują w większości na słabych, a nawet na bardzo słabych glebach, radzą sobie doskonale i dają wszystkim przykład, że można sobie poradzić w każdej sytuacji, potrzebna jest tylko przychylność i wsparcie (wystarczy duchowe) wszystkich, którzy ich otaczają (to jest wszystkim potrzebne). Z wielką życzliwością i przychylnością drodzy rolnicy na Was wszystkich spoglądamy i życzymy Wam, aby zawsze tak było. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że wasz trud i wasze osiągnięcia przekładają się na byt i sukcesy pozostałych mieszkańców naszej gminy i całego kraju. W imieniu własnym i wszystkich mieszkańców naszej gminy składam Wam drodzy rolnicy i Waszym rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim zdrowia, życzę aby Wasza praca dawała wiele satysfakcji i sprawiała, że możecie żyć w dostatku. Przy okazji Waszego święta – drodzy rolnicy, życzymy tego samego wszystkim mieszkańcom naszej gminy.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Brunon Wolski
(wójt gminy Kaczory)