Szanowni Państwo – mieszkańcy gminy Kaczory !


20 czerwca i 4 lipca odbyły się wybory na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Miło mi zakomunikować, że mieszkańcy naszej gminy licznie wstawili się do urn wyborczych, by spędzić swój obywatelski obowiązek. Chcę podkreślić, że pod względem frekwencji, oprócz większych miast znaleźliśmy się w czołówce gmin Wielkopolski i całego kraju. Chociaż jest dobrze, to nie na tyle, żeby nie mogło być lepiej, bo jednak zabrakło przy urnach ~ 40% mieszkańców upoważnionych do głosowania. Zachęcam te osoby, które nie poszły, aby w przyszłości zdecydowały się wziąć udział w wyborach, ponieważ większa ilość osób biorących udział w głosowaniu, daje lepszy obraz odczucia społecznego, niezależnie od tego jak będziemy głosować. Każdy głos dużo znaczy i daje wiele do myślenia. Uważam, że wszyscy jesteśmy zadowoleni z tego, kiedy media podają statystyki, wśród których jesteśmy w czołówce. Tak musimy trzymać, bo przecież wszystko jest w naszych rękach.

Zakończyły się rozgrywki piłkarskie A i B klasy. Wszystkim naszym zawodnikom, występującym w drużynach Śmiłowa, Kaczor, Dziembowa i Zelgniewa dziękuję za godne reprezentowanie naszej gminy, a zwłaszcza za postawy na boisku, które nie budzą zastrzeżeń, a dają przykład dobrych zachowań młodym kibicom, którzy przyglądają się Wam i biorą często z Was przykład. Gratuluję drużynie ze Śmiłowa awansu do klasy okręgowej. Życzę zawodnikom ze Śmiłowa, jak również pozostałym drużynom z naszej gminy dobrych wyników w rozgrywkach w przyszłym sezonie.

Na terenie naszej gminy są realizowane inwestycje – drogowe, remonty w niektórych Domach Kultury (Morzewo, Prawomyśl i Dziembowo) oraz szkołach i przedszkolach. W związku z prowadzonymi pracami, zwłaszcza na drogach, są pewne utrudnienia w ruchu drogowym, za co przepraszam mieszkańców Zelgniewa, Morzewa, Dziembowa, a niedługo również będą prowadzone prace w Śmiłowie, Prawomyślu i Dziembówku. Proszę o cierpliwość i ciepłe przyjęcie osób, które pracują przy tych inwestycjach, bo przy takich upałach jest im naprawdę bardzo ciężko.Z serdecznymi pozdrowieniami
Brunon Wolski
(wójt gminy Kaczory)