Szanowni Państwo – mieszkańcy gminy Kaczory

 

            Nareszcie rozpoczęło się piękne lato – piękna pogoda, upały sprzyjają wypadom nad wodę, do lasu, bądź wyjazdom na wczasy. Upajając się piękną pogodą i korzystając z jej dóbr zawsze pamiętajmy o bezpieczeństwie. Kapiąc się w wodach pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie i swoich najbliższych oraz wszystkich, którzy korzystają z tych dobrodziejstw – nie przeceniajmy swoich możliwości, ponieważ może się przytrafić tragedia. Najbardziej apeluję do młodzieży o rozwagę oraz do rodziców, aby pamiętali zawsze o swoich pociechach. Upały stwarzają bardzo duże zagrożenie pożarami, dlatego apeluję również do wszystkich o rozwagę i zachowanie jak największej ostrożności, aby nikomu nic złego się nie przytrafiło. Następne niebezpieczeństwo, które czyha na Was codziennie to jest zachowanie się na drogach. Pilnujmy się wzajemnie i bierzmy pod uwagę, że wysokie temperatury sprzyjają wszelkim zasłabnięciom, bądź zmniejszeniu koncentracji, co może być przyczyną wypadków. Dlatego zwolnijmy prędkość jazdy i zachowajmy jak najbaczniejszą uwagę.

Ponieważ wakacje wciąż trwają i wielu naszych mieszkańców będzie jeszcze przebywało na urlopach, dlatego życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku.

            26 lipca br. odbył się kolejny Turniej Wsi Gminy Kaczory. W turnieju wzięły udział reprezentacje wszystkich miejscowości naszej gminy. Dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy wzięli udział w tym turnieju i gratuluję odwagi. Turniej od wielu lat stanowi bardzo ważny czynnik integracyjny mieszkańców naszej gminy, co wpływa na to, że mieszkańcy gminy Kaczory stanowią zgraną i sympatyczną społeczność. Dzięki Wam wszystkim, którzy stanowią tę społeczność dobrze się tu żyje. Dziękuję serdecznie również tym, którzy wnieśli duży wkład w organizację turnieju, a więc: sołtysom i radom sołeckim, pracownikom Urzędu Gminy i GOK-u, biblioteki gminnej, strażakom, naszej orkiestrze dętej oraz wszystkim mieszkańcom, którzy przybyli w tym dniu na stadion w Kaczorach, dziękuję za wniesienie miłej atmosfery. Trzymajmy tak dalej!

            9 sierpnia odbyła się natomiast Gala Jeździecka w Dziembówku. To już ósmy raz na terenie naszej gminy odbywają się zawody jeździeckie, na które licznie przychodzą miłośnicy koni wraz ze swoimi rodzinami. Myślę, że wszyscy chętnie i z przyjemnością również w tym roku oglądaliśmy te zawody i wynieśliśmy wiele ciekawych wrażeń. Jeźdźcy spisali się znakomicie. W zawodach uczestniczyli bardzo dobrzy jeźdźcy, liczący się w Polsce i Europie, więc tym bardziej było na co popatrzeć. Organizatorom tych zawodów, szczególnie panu Jerzemu Cerbie – właścicielowi firmy „Profil” w Pile oraz mieszkańcom wsi Dziembówko składam serdeczne podziękowania. Dziękuję również wszystkim tym, którzy byli obecni na boisku sportowym w Dziembówku za ład i porządek w czasie trwania imprezy oraz ciepłe przyjęcie wszystkich zawodników, którzy wystąpili na tej Gali. Bardzo duże zainteresowanie tymi zawodami upoważnia mnie do zaproszenia Państwa do Dziembówka na IX Galę Jeździecką w przyszłym roku.

Szanowni Państwo!

W całym kraju, podobnie jak w naszej gminie, obecny czas to nasilenie prac w rolnictwie, a więc przede wszystkim żniwa. Pomagajmy więc naszym rolnikom w tej ich ciężkiej pracy. Niech wszędzie, gdzie się znajdą mają pierwszeństwo. Uszanujmy i doceńmy ich starania oraz walkę z przeciwnościami losu (warunki pogodowe), bo przecież oni pracując dla siebie, pracują również dla nas. Bez nich, a więc bez jedzenia, nie przeżylibyśmy. Trzymamy za Was, drodzy rolnicy, bardzo mocno kciuki. Wspieramy Was czynnie i duchowo, życzymy aby nikomu nic złego się nie stało i abyśmy wszyscy weseli i w pełni zadowoleni – rolnicy – z osiągniętych efektów swojej pracy spotkali się na gminnych dożynkach, które w tym roku odbędą się 23 sierpnia w Śmiłowie. Takie życzenia składam Wam drodzy rolnicy, w imieniu własnym i wszystkich mieszkańców naszej gminy.

           

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Brunon Wolski

(wójt gminy)