Pozdrawiam  serdecznie  wszystkich  mieszkańców gminy Kaczory w te listopadowe  nieco ponure dni. Jednocześnie przypominam ,że do końca tego 2007 r pozostało już niewiele , przypominam to dlatego, żeby uprzytomnić  nam wszystkim jak szybko czas mija , przecież  wydaje się , że  niedawno  witaliśmy ten rok, a już się kończy, ale  myślę, że czas ucieka tak szybko , ponieważ sami sobie wytyczamy taki rytm życia, wszędzie się spieszymy, zazwyczaj wszyscy prawie gdzieś biegną a nie chodzą wiec proponuję spowolnić , a czas tak szybko nie będzie nam mijał , co spowoduje ,że będziemy żyć dłużej i chyba lepiej.

Spowolnić proponuję również kierowcom , którzy jeżdżą drogą Kaczory-Piła , ponieważ w ostatnim czasie kolizji na tej drodze jest za dużo , a co więcej w kolizji biorą zazwyczaj udział mieszkańcy  naszej gminy, którzy doskonale znają drogę. W tym miejscu chcę stwierdzić że nie wymądrzam się sam jeżdżę samochodem  i wiem, że i mnie i też może się w każdej  chwili coś przytrafić , ale apeluję o rozwagę i rozsądek , a tych przypadków  na pewno będzie mniej, ponieważ będziemy mieli większy wpływ na to, co się dzieje na drodze. Na szczęście wypadki, które do tej pory się wydarzyły były w skutkach niegroźne , ale to na szczęście i aby tak dalej. Musimy zawsze pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami są również  inni użytkownicy i o ich bezpieczeństwo my również  jesteśmy odpowiedzialni (my- tzn. kierowcy).Życzę wszystkim użytkownikom drogi Kaczory-Piła jak i wszystkich dróg po których się przemieszczamy aby nic nikomu się nie wydarzyło i wszyscy dojechali do wybranego przez siebie celu. Apeluję o rozwagę zwłaszcza teraz w tych najgorszych miesiącach  (jesienno-zimowych) dla kierowców.

 

Szanowni Państwo!

Co prawda za miesiąc pamięci narodowej został uznany miesiąc kwiecień, jednak w listopadzie

obchodziliśmy największe święto  narodowe-odzyskanie niepodległości. Mieszkańcy gminy Kaczory  godnie uczcili to święto biorąc  udział w uroczystościach poświęconym obchodom tego święta, oraz wywieszając  flagi państwowe  na swoich domach. Wszystkim tym , którzy  czynnie  przyczynili się do  obchodów tego święta jeszcze raz serdecznie dziękuję. Dziękuję proboszczowi z Kaczor księdzu Hieronimowi Krawczyńskiemu za odprawienie mszy świętej w intencji ojczyzny, dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Kaczorach za piękny  patriotyczny montaż słowno –muzyczny, paniom z zespołu wokalnego „SONATA”

z panem  Janem Margowskim na czele, dziękuję również serdecznie naszej orkiestrze dętej pod batutą pana Zdzisława Nawrota, która reprezentowała również naszą gminę na Powiatowych obchodach Święta  Niepodległości w Pile.

7 listopada uczciliśmy pamięć zamordowanych prze hitlerowców naszych rodaków w górach morzewskich. Zostali zamordowani na początku II wojny światowej  w 1939 r. dlatego ,że byli patriotami , Polakami, że kochali swój kraj , który przecież  nie dawno się odrodził w 1918r.

Uroczystość tak jak co roku przygotowali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Morzewie.

Aby upamiętnić ten dzień, oddać hołd ludziom, którzy w tak bestialski sposób zostali zamordowani przybyło wiele delegacji  z naszej gminy oraz gmin : powiatu chodzieskiego i pilskiego. Cześć ich pamięci . Przeżywając te dwie  uroczystości  nasuwają się refleksje , a myślę, że i wszystkim naszym mieszkańcom –ile musieli  przeżyć upokorzeń i zniewolenia  pokolenie naszych  rodziców i dziadków  abyśmy my mogli żyć w wolnej  Polsce, oddając cześć wszystkim walczącym o wolna Polskę pamiętajmy o tym, abyśmy nie zaprzepaścili dorobku naszych bohaterów, naszych rodziców, dziadków, braci...

Z wyrazami szacunku

Brunon Wolski

(wójt gminy)