Szanowni Państwo

 

        26 sierpnia odbyły się dożynki gminne w Morzewie, co prawda gratulacje i podziękowania naszym rolnikom składałem w poprzednim numerze „Naszej Gazety”, ale, mimo, że od tej pory  upłynęło już trochę czasu,  to mimo wszystko, musze wrócić jeszcze do tamtych wydarzeń. Chciałbym serdecznie wyrazić  słowa  uznania i podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia  tego wspaniałego wydarzenia. Dożynki tak jak przystało na  wagę wydarzenia były przygotowane perfekcyjnie i wzorowo pod każdym względem .Największe słowa uznania kieruję do organizatorów dożynek rolników oraz wszystkich  mieszkańców Morzewa za stworzenie podniosłej atmosfery  dożynkowej (wystrój sali i placu pod WDK robiło wrażenie ), panu sołtysowi –Janowi Schurowi wraz z radą sołecką , pani Aleksandrze Bogusławskiej –przewodniczącej KGW wraz ze wszystkimi paniami oraz wszystkim którzy włączyli się w organizację  tego wielkiego wydarzenia . Dziękuję również tym którzy przygotowywali barwny korowód dożynkowy  zwłaszcza za wasze pomysły i gratuluję poczucia humoru. Wyrazy podziękowania kieruję również do dzieci i młodzieży z Morzewa, które uświetniły program dożynkowy swoim występem. Dziękuję serdecznie paniom z zespołu Sonata z panem Janem Margowskim na czele oraz orkiestrze dętej z Kaczor pod batutą pana Zdzisława Nawrota  również pani Monice Zenel za wspaniałe śpiewanie. Wasze występy były wspaniałą nutą duchową dla wszystkich przybyłych  na te dożynki. Oddzielne słowa podziękowania kieruję  do pracowników GOK i gminnej biblioteki  a zwłaszcza dla pani Krystyny Adamczyk dyrektor GOK. Uważam, że dożynki 2007 , które odbyły się w Morzewie były pod każdym względem udane. Oddzielne podziękowania kieruję do tych wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu dożynek, a więc do sponsorów.

Szczególnie serdecznie dziękuję za  znaczny sponsoring    pani Annie Stokłosie współwłaścicielce zakładów Farmutil H.S. w Śmiłowie.

Szanowni Państwo w dniach 2-4.09 oraz 16-19 września byłem na wyjeździe w Niemczech.W  pierwszym  przypadku brałem udział  w konferencji w Hamburgu na temat rozwiązań w tematyce uciążliwości odorowych na terenie Niemiec –muszę stwierdzić, że w Niemczech mimo ustawy funkcjonującej od kilkunastu lat  problem zaczęto opanowywać właściwie dopiero od  2005 roku dzięki zastosowaniom nowej technologii (termiczne spalanie  odorów) podobnej , którą zastosowano w nowym zakładzie  w Śmiłowie i montowanej w starym zakładzie. Wcześniej jak stwierdzono nie było możliwe całkowitego zneutralizowanie odorów.

W drugim przypadku brałem udział  w pokazie  praktycznego  zastosowaniu biomasy  do ogrzewania pomieszczeń .Spostrzeżenia dały mi całkowity pogląd  w tej sprawie  i uważam ,że  póki co, rozwiązania  na terenie gminy,  które przyjęliśmy  przed kilku laty (doprowadzenie gazu ziemnego ) są najlepsze, jednak w niektórych przypadkach zastosowanie biomasy byłaby celowa .W obu tematach mogę indywidualnie z zainteresowanymi mieszkańcami porozmawiać, a pobyt w Niemczech zrelacjonuję  na najbliższej sesji Rady Gminy. Gratuluje reprezentacji Ujścia.

23 września odbył się II Turniej Gmin Powiatu Pilskiego i po raz drugi w Śmiłowie. Tym razem naszej reprezentacji gminy nie udało się wygrać (w ubiegłym roku było zwycięstwo) ale zajęcie drugiego miejsca to również sukces. Dziękuję serdecznie wszystkim tym ,którzy reprezentowali naszą gminę. Dziękuję tym, którzy wygrali (zwłaszcza naszym panom w przeciąganiu liny jak również tym, którzy przegrali-ale nie zawsze wszystko wychodzi  jak by się chciało . Liczy ię Wasza postawa jak i zaangażowanie i za to jeszcze raz serdecznie dziękuję.
W październiku  rozpoczyna się nowy rok akademicki , naszym studentom , życzę wytrwałości i zaliczania po kolei egzaminów bądźcie mocni i wytrwali w dążeniu do celu.

 

                                                                                          Serdecznie pozdrawiam

                                                                                                  Brunon Wolski

                                                                                                   (wójt gminy)