Drodzy mieszkańcy gminy Kaczory.

      Zaczynają się wiosenne porządki, bo przecież zima dopiero ustąpiła. Myślę ,że tak jak zawsze mieszkańcy gminy Kaczory będą świecić przykładem dla innych swoja gospodarnością, utrzymaniem ładu i porządku na swoich posesjach oraz chodnikach i ulicach przyległych. Jestem przekonany tym bardziej ,że inwestycje gminne głównie będą polegały na tym, że będziemy upiększać nasze miejscowości poprzez budowę lub odbudowę ulic i chodników. Po ciężkiej i wytężonej pracy jaka wspólnie realizowaliśmy budując kanalizację i gazyfikację przyszedł czas na poprawienie estetyki naszych miejscowości. O inwestycjach gminnych już wspominałem, myślę że nasi mieszkańcy (wszystkich miejscowości) przystąpią do odnawiani elewacji swoich budynków i płotów wokół posesji. Zdaję sobie sprawę , że nie wszystkich będzie stać aby przstąpić do typ prac, ale często przy małym nakładzie środków pieniężnych można osiągnąć niebywałe efekty to mogą zrobić wszyscy i o to Państwa proszę. Pragnę aby nasze miejscowości były coraz  piękniejsze- czyste i kolorowe, wiem , że o to zabiegają wszyscy nasi mieszkańcy a ja mogę obiecać pomoc w ramach swoich kompetencji.

Szanowni Państwo

Prawie we wszystkich miejscowościach przeprowadziliśmy analizę i kontrolę wykonanych przyłączy kanalizacyjnych jak również posiadania kubłów na śmieci. Chcę podkreślić, że większość mieszkańców problemy te ma już rozwiązane i za to serdecznie dziękuję (za wspólne porządkowanie gminy), są jednak nieliczne posesje (kilka w każdej miejscowości)których właściciele lekceważą te sprawy i nie są przyłączeni ani do kanalizacji , ani nie posiadają kubłów, wiem że większość z nich w najbliższym czasie te sprawy załatwi jednak chciałbym aby to zrozumieli wszyscy , że sprawy , te muszą być uporządkowane bo kilku mieszkańców może popsuć opinie mieszkańcom całej gminy a za to będziemy się gniewać i nie pozwolimy na to co oznacza ,że będziemy musieli wobec osób opieszałych wyciągać konsekwencje.

W ostatnim czasie mieszkańcy naszej gminy osiągali wiele sukcesów, pisaliśmy również o tych sukcesach w ostatnim numerze „Naszej gazety –Kaczory”, należy wspomnieć również o tych najważniejszych. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Smiłowie na przeglądzie teatrzyków w Pile zajęli wysokie II miejsce. Na tym samym przeglądzie wyróżniono Szkołę Podstawową w Kaczorach.. Bardzo dobre wyniki uzyskują nasi uczniowie w sporcie. Drużynom piłkarskim poszczególnych klas również nieźle się wiedzie i osiągają dobre wyniki. Wszystkim serdecznie gratuluję i dziękuję za godne reprezentowanie naszej gminy.

Hasło: co kaczorskie –to najlepsze powinno być zawsze aktualne.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Brunon Wolski
(wójt gminy)