Szanowni Państwo-mieszkańcy naszej gminy!


         Pozdrawiam serdecznie wszystkich i dziękuję za okazywane wsparcie dla mnie i całej Rady Gminy w naszych poczynaniach w ostatnim okresie, dziękuję za otrzymane zaufanie, myślę a raczej jestem pewien, że i tym razem was nie zawiedliśmy. Mam nadzieję ,że wszyscy Państwo domyślacie się , że chodzi o najbardziej drażliwy temat w ostatnim okresie tj. zlikwidowaniem emisji nieprzyjemnych zapachów z zakładów „Farmutil”H.S .Chcę podkreślić ,że jestem w stałym kontakcie z panem Senatorem i mam zapewnienia, że tym razem problem w najbliższym czasie zostanie rozwiązany, bo tak jak już nie raz wspomniałem w obecnej chwili znajduje się w modernizacji stary zakład a uruchomiony „nowy” działa bezzapachowo, co potwierdzają wszyscy którzy się z nim zetknęli.

Szanowni Państwo

Odnośnie realizowanych bądź przewidzianych do realizacji jeszcze w tym roku inwestycji sprawa ma się następująco:

-zakończono modernizację ulic i chodników w Kaczorach. Koszt całej inwestycji wyniósł około1 mln zł na inwestycję tą dostaniemy dotację w wysokości około 500 tyś zł (50% wartości robót) z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach programu „SAPARD”
-trwa budowa drogi w miejscowości Jeziorki, koszt zadania wyniesie około 250 tyś zł.
-rozstrzygnięto przetarg na budowę części ulic w Dziembówku. Prace rozpoczną się w pierwszej połowie września , a termin zakończenia zadania został określony na 30 listopada.
-rozstrzygnięto również przetarg na budowę ulic „łącznik” Hajdry-Kościelna i część Kościelnej w Morzewie, prace również rozpoczną się w pierwszej połowie września , a koniec jest przewidziany na 30 listopada.
-w najbliższym czasie rozpoczną się uzbrojenia działek budowlanych na Osiedlu ‘Przylesie” w Kaczorach w wodę oraz krótkie odcinki kanalizacji sanitarnej.
-jeszcze w tym roku do kanalizacji sanitarnej zostaną podłączone „Pałac w Krzewinie” i „Kasiary” w Dziembowie.
W miesiącu lipcu odbył się kolejny 10 już Turniej Wsi Gminy Kaczory. W turnieju wzięły udział wszystkie miejscowości za co serdecznie dziękuję sołtysom i radom sołeckim a przede wszystkim zawodnikom , którzy wystąpili w poszczególnych konkurencjach. Ilość obecnych osób na stadionie świadczy, że impreza ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem i dobrze służy integracji naszego społeczeństwa. W sierpniu natomiast odbyła się IV Gala Jezdziecka , tym razem w Dziembówku.
Wszystkim uczestnikom (zawodnikom) , widzom (kibicom) bardzo się podobał poziom zawodów pod względem sportowym jak również organizacja. Za zorganizowanie zawodów dziękuję serdecznie przede wszystkim sołtysowi, radzie sołeckiej , paniom z KGW oraz wszystkim mieszkańcom Dziembówka za stworzenie miłej atmosfery na stadionie. Szczególne podziękowania kieruję w stronę pana Ryszarda Grzelaka ,który wniósł wiele pracy własnej w zorganizowanie zawodów. W ubiegłą niedzielę to jest 28.08.05 odbyły się Gminne Dożynki w Równopolu. Uroczystość również bardzo dobrze przygotowana pod każdym względem, myślę, że wszyscy którzy przyszli na dożynki byli bardzo zadowoleni , a chyba najbardziej rolnicy naszej gminy, którzy przekonali się, że są grupą osób bardzo lubianych przez wszystkich mieszkańców naszej gminy i wszyscy mieszkańcy życzą im z całego serca aby żyło im się coraz lepiej, bo wszyscy wiedzą , że praca w rolnictwie jest najtrudniejsza, Życzę naszym rolnikom oraz ich rodzinom wiele zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu codziennym oraz tego aby Wasza praca jak najmniej Was męczyła a dawała wiele zadowolenia i satysfakcji. Dziękuję sołtysowi oraz radzie sołeckiej wsi Równopole za wzorowe przygotowanie dożynek oraz za to, że wszyscy uczestnicy dożynek bardzo dobrze się u Was bawili.


Z wyrazami szacunku
dla wszystkich mieszkańców naszej gminy

Brunon Wolski
(Wójt Gminy Kaczory)